KŘIŽÁCI ČERSTVÉHO PIVA Žádná velká hloubka ani rok 1040 Jeruzalém, nic takového 2016 jsme v listopadu opatrně vkročili do zaběhnutých pivovarských vod.
2017 jedeme naplno.
2018 jsme furt vyprodaní a pivo je na příděl, sami máme málo, jako za války. Děláme první whisky.
2019 zdvojnásobujeme výrobu.
2021 ztrojnásobujeme výrobu.
2028 ochutnáváme první whisky.
Každé pivo je dobré, když je čerstvé, jděte na exkurzi do Plzně. Piva nepasterujeme ani nefiltrujeme. Není proč, vždyť tyhle procesy zbavují pivo spousty chuti, vůní a vitamínů, které nás tolik baví. Než investovat energii a čas do prodloužení trvanlivosti, řešíme, jak dostat co nejčerstvější pivo z ležáckého tanku do půllitru. Piva sudujeme těsně před závozem, a pak rozvážíme naší dodávkou v týdenních intervalech. Kvůli tomu je potřeba být trošku nazzi a starat se o to, aby to pivo nestálo někde na dvorku na sluníčku. Lahváče na lednici a sudy do chlaďáku.
Baví nás technologie pivovarství, rádi to studujeme a zlepšujeme se. Po mnoha várkách infuzních i dekokčních varen jsme se dopracovali k tomu nejpracnějšímu spodňáku, k třírmutovému ležáku a myslíme si, že je to prostě nejlepší pivo. Vojtova alma mater VŠCHT v Praze spolu se školkou v Běrunicích o rmutech říká: „Dekokční postupy rmutování se vyznačují povařováním dílčích rmutů a podle jejich počtu se dělí na jednormutové, dvourmutové a třírmutové postupy, z nichž nejčastější jsou postupy dvourmutové. Třírmutový postup je základem technologie, od které se odvozují další varianty rmutování.“ Zkusili jsme na varně všechny varianty a do třírmuťáku jsme se zamilovali, i když je nejpracnější, nejdražší, má prostě gule.