https://pivovarzahora.cz/wp-content/uploads/2022/08/whatsapp-image-2022-08-09-at-10.00.02.jpeg

ECCE HOMO DOMOVAR:

TECHNICKÉ PARAMETRY SOUTĚŽE

pro lidi, co to nechtějí číst celé:

je to stejné jako loni, jen jsou jiné kategorie

JAK SE PŘIHLÁSÍM?

Přihláška ke stažení zde:

prihlaska-EHD-2022.xls

etiketa Global Warming Beer etiketa Non Alcoholic Beer etiketa American IPA

Vyplněnou přihlášku zašlete na email vojtech.zahora@gmail.com nejpozději 15.9.2022

Soutež bude probíhat v sobotu 1.10.2022 v Kněžičkách v Pivovaru Záhora.


JAK MÁM PŘEDAT PIVO?

Přihlášené vzorky dodejte do pivovaru v týdnu před soutěží, nebo i dříve, nejpozději však do 30.9.2022, abychom je mohli uložit do chladícího boxu. Osobně nebo poštou na Pivovar Záhora s.r.o. Kněžičky 10, 289 08.


KOLIK PIVA A ZA KOLIK?

Vzorky piva nechť jsou ve skleněných, nebo PET lahvích o celkovém objemu min 1,5l a alespoň ve 3 lahvích.

Prosíme, označte zřetelně lahve etiketou viz výše.

Startovné za jeden vzorek činí 200,- a musí být uhrazen na účet pivovaru nejpozději do 30.9.2022

ČÚ 115-7800890277/0100 do poznámky pište celé jméno soutěžícího, jež je uvedeno na přihlášce. Platba je také možná v hotovosti na varně v Kněžičkách, do 30.9.2022 včetně.


JAKÁ PIVA BUDOU SOUTĚŽIT?

Hodnotit se bude v rámci tří kategorií:

1) Global Warming Beer

Toto pivo nemá žádnou kategorii. Zatím. Připravujeme se na plíživou změnu klimatu a vy pojďte s námi, uvařte pivo ze suchomilných obilnin a zkuste tak zajistit našim budoucím já dostatek kvalitního piva. V této kategorii je zákaz tradičních sladů z ječmene, pšenice, žita a ovsa (i nesladovaných variant). Povoleny jsou produkty z rostlin s C4 cyklem (to jsou ty, které tady přežijí), např kukuřice, proso, čirok, atd… Chmel je dovolen, ten se na rozdíl od velkoobjemových obilnin nechá snadno dovézt.

2) Non Alcoholic Beer

Taktéž bez BJCP kategorie, pivo skoro bez hranic. Jediná hranice je obsah alkoholu a výběr surovin, který zvolte tak, aby se tomu stále dalo říkat pivo. Tzn, je nutné využití chmele, vody a sladu (toho alespoň 50%, nebo jiného produktu obilného původu). Měřit to budeme na odjíždějících řidičích a u pivovaru stojící hlídky PČR.

3) American IPA
BJCP kategorie 21A

JAK MŮŽU VYHRÁT?

Soutěž bude dvoukolová, kdy nezávislá komise degustátorů vybere dle praktik BJCP tři nejlepší z každé kategorie v kole prvním. Zástupci pivovaru Záhora pak vyberou veřejně celkového vítěze v kole druhém.

Všichni vybraní v prvém kole budou oceněni a výherce druhého kola získá možnost uvařit svůj výtvor na varně v Pivovaru Záhora v období říjen/listopad 2022, dle dohody.


Vyprodukované pivo bude zdaněno a prodáváno pod značkou Pivovar Záhora s.r.o., autor receptu bude uveden na etiketě, kterou bude moci i navrhnout. Výherci bude náležet polovina objemu piva, což činí cca 8x 30l KEG. Po dohodě lze vyměnit za láhve a samozřejmě várku uskladnit, nejpozději však do 1.1.2023, poté pivo propadá Pivovaru Záhora.